| الشركة المصنعة | Zoomlion Heavy Industry Science & Technology Co., Ltd. |
| Product Model | ZLJ5310GJBHTE |
| Trademark | Zoomlion |
| بلد التصنيع | الصين |
Used 2020 Concrete Truck Mixer Zoomlion ZLJ5310GJBHTE
Engine Brand:MC07-34-50
Geometric Capacity:12m³
Water Tank Capacity:400L
معلومات إضافية
| أنواع المعدات |
مستعمل |
|---|
المواصفات
Vehicle Specifications
| Geometric Capacity | ≈ 12 m³ |
| Drum Filling Ratio | 60–65% |
| Drum Rotation Speed (Charging / Discharging) | 0–14 rpm / 0–17 rpm |
| Water Supply System | Air pressure water tank, 400 L |
| Feeding Speed | ≥ 3 m³/min |
| Discharge Speed | ≥ 2 m³/min |
| Discharge Residue Rate | ≤ 0.5% |
| Complete Vehicle Kerb Mass | ≈ 14,000–15,000 kg |
| Maximum Authorized Gross Mass | 31,000 kg |
| Seating Capacity | 2 أشخاص |
| Axle Configuration | 8×4 |
| Brake System | Full air brake with ABS |
| سعة خزان الوقود | 400 L |
| Overall Dimensions (L×W×H) | 10,400 × 2,525 × 3,980 mm |
الوصف
العنوان
مكتب الصين
رقم 905، مبنى المقر الرئيسي الاقتصادي والتجاري الصيني الأفريقي
إضافة: رقم 77، القسم الجنوبي من طريق دونغليو
منطقة تشانغشا للتنمية الاقتصادية والتكنولوجية
تشانغشا، مقاطعة هونان، الصين
المكتب السعودي
حي الجزيرة, الرياض 14261, المملكة العربية السعودية, حي الجزيرة, الرياض 14261, المملكة العربية السعودية
الهاتف
+86-+13507313969 (الصين)
+966-561208212 (سعودي)
البريد الإلكتروني
info@colorskyco.com
colorskyco@gmail.com
