Detail Produk
Place of Origin: China
Brand Name: Zoomlion
Model Number: 38M
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 section
Packaging Details: Container, Bulk cargo ship, Flat rack ship, RO RO ship
Vertical Reach:37.1m
Output:125m³/h
Pressure:13MPa
| Berat | 678662586 lbs |
|---|---|
| Jenis Peralatan |
Penjualan ,Digunakan |
2023 Truk pompa beton Zoomlion 38 meter memasang sasis FAW Jiefang untuk dijual
1.concrete pump truck manufacturers
2.concrete pump truck Direct sale in stock
3.second hand pump truck
Under very good condition
Perfect original condition 38 m with 2 axles.
Strict and professional workshop
Stable working and all fuctions are nomal.
With FAW Jiefang Chassis.
We do professional repair, provide high quality equipment to our customers.
Utama Parameter:
| Peralatan untuk beton | |
| Tahun pompa | Tahun 2023 |
| Bagian boom | 2 BAGIAN LIPATAN RZ |
| Jangkauan Vertikal | 37.1m |
| Jangkauan Horisontal | 32.36m |
| Output Beton Maks | 125 m3/jam |
| Tekan Beton | 13 MPa |
| Kontrol jarak jauh radio | pengontrol jarak jauh pompa beton |
| Merek Remote Radio | pengendali jarak jauh HBC |
| Kondisi | Kondisi bekas tapi stabil |
| Standar perbaikan | Perawatan dasar |
| Merek truk | Sasis Jiefang |
| Jenis Mesin | Diesel |
| Tenaga Mesin Maksimal | 252kw |
| Dimensi (L * W * H) | 9950mm * 2550 * 3960mm |
| Berat Total | 23000kg |
| Item perawatan | Aksesori hopper; lembaran logam; periksa dan uji semua sistem; pembersihan |
Detail Produk
Place of Origin: China
Brand Name: Zoomlion
Model Number: 38M
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 section
Packaging Details: Container, Bulk cargo ship, Flat rack ship, RO RO ship
No 905, Gedung Kantor Pusat Ekonomi dan Perdagangan China-Afrika
Tambah: No. 77, Bagian Selatan Jalan Dongliu
Zona Pengembangan Ekonomi dan Teknologi Changsha
Changsha, Provinsi Hunan, Tiongkok
Distrik Al Jazirah, Riyadh 14261, Kerajaan Arab Saudi
+86-13507313969 (Tiongkok)
+966-561208212 (Saudi)
info@colorskyco.com
colorskyco@gmail.com