| निर्माता | Zoomlion Heavy Industry Science & Technology Co., Ltd. |
| Product Model | ZLJ5310GJBHTE |
| Trademark | Zoomlion |
| निर्माण का देश | चीन |
Used 2020 Concrete Truck Mixer Zoomlion ZLJ5310GJBHTE
Engine Brand:MC07-34-50
Geometric Capacity:12m³
Water Tank Capacity:400L
अतिरिक्त जानकारी
| उपकरण के प्रकार |
उपयोग किया हुआ |
|---|
विनिर्देश
Vehicle Specifications
| Geometric Capacity | ≈ 12 m³ |
| Drum Filling Ratio | 60–65% |
| Drum Rotation Speed (Charging / Discharging) | 0–14 rpm / 0–17 rpm |
| Water Supply System | Air pressure water tank, 400 L |
| Feeding Speed | ≥ 3 m³/min |
| Discharge Speed | ≥ 2 m³/min |
| Discharge Residue Rate | ≤ 0.5% |
| Complete Vehicle Kerb Mass | ≈ 14,000–15,000 kg |
| Maximum Authorized Gross Mass | 31,000 kg |
| Seating Capacity | दो व्यक्ति |
| Axle Configuration | आठ गुणा चार |
| Brake System | Full air brake with ABS |
| ईंधन टैंक क्षमता | 400 L |
| Overall Dimensions (L×W×H) | 10,400 × 2,525 × 3,980 mm |
विवरण
पता
चीन कार्यालय
नं 905, चीन-अफ्रीका आर्थिक और व्यापार मुख्यालय भवन
पता: संख्या 77, दक्षिण खंड, डोंग्लियू रोड, चांग्शा आर्थिक एवं प्रौद्योगिकी विकास क्षेत्र, चांग्शा, हुनान प्रांत, चीन
सऊदी कार्यालय
अल जज़ीरा जिला, रियाद 14261, सऊदी अरब का साम्राज्य
फ़ोन
+86-13507313969 (चीन)
+966-561208212 (सऊदी)
ईमेल
info@colorskyco.com
colorskyco@gmail.com
