Catégories de produits
Used SYM5552THB 71m SANY Concrete Pump Truck 202303
Informations générales
| Spécifications | Détails |
| Type de produit | SYM5551THB1F |
| Fabricant | SANY Automobile Manufacturing Co. |
| Adresse | SANY Industrial Park, Changsha Economic and Technological Development Zone, Changsha City, Hunan Province |
| Date de production | 2023.03 |
| Pays de fabrication | Fabriqué en Chine |
Boom Specifications
| Spécifications | Détails |
| Max Vertical Reach | 70.2 m |
| Max Horizontal Reach | 63.5 m |
Pumping System
| Spécifications | Détails |
| Max Theoretical Output | 180 m³/h |
| Max Theoretical Pressure | 13MPa |
Moteur
| Spécifications | Détails |
| Modèle de moteur | D13C6-530E3 |
| Engine Max Net Power / Speed | 385 kW / 1,900 rpm |
| Engine displacement | 12.94L |
| Engine Power Rating | 390 kW |
| Engine Displacement | 12940 ML |
Weight & Dimensions
| Spécifications | Détails |
| Kerb / Empty Weight | 55,000 kg |
| Overall Length | 16,090 mm |
| Overall Width | 2,550 mm |
| Hauteur totale | 4,000 mm |
| Delivery Cylinder Bore | 260 mm |
| Delivery Cylinder Stroke | 2,100 mm |
Outriggers
| Spécifications | Détails |
| Fuel Tank Capacity | 600 L |
| Water Tank Volume | 750 + 750 L |
| Outrigger Spread (Front) | 12110mm |
| Outrigger Spread (Rear) | 14990mm |
Key Features
| Spécifications | Détails |
| Norme d'émission | China VI |
| Maximum road speed | 90km/h |
Camion pompe à béton SYM5552THB 71m SANY 202308 d'occasion
SANY SYM5552THB 71M Truck Mounted Concrete Pump
Technical Data Sheet
Informations générales
| Spécifications | Détails |
| Type de produit | SYM5551THB1F |
| Fabricant | SANY Automobile Manufacturing Co. |
| Adresse | SANY Industrial Park, Changsha Economic and Technological Development Zone, Changsha City, Hunan Province |
| Date de production | 2023.08 |
| Pays de fabrication | Fabriqué en Chine |
Boom Specifications
| Spécifications | Détails |
| Max Vertical Reach | 70.2 m |
| Max Horizontal Reach | 63.5 m |
Pumping System
| Spécifications | Détails |
| Max Theoretical Output | 180 m³/h |
| Max Theoretical Pressure | 13MPa |
Moteur
| Spécifications | Détails |
| Modèle de moteur | D13C6-530E4 |
| Engine Max Net Power / Speed | 385 kW / 1,900 rpm |
| Engine displacement | 12.94L |
Weight & Dimensions
| Spécifications | Détails |
| Kerb / Empty Weight | 55,000 kg |
| Overall Length | 16,090 mm |
| Overall Width | 2,550 mm |
| Hauteur totale | 4,000 mm |
| Delivery Cylinder Bore | 260 mm |
| Delivery Cylinder Stroke | 2,100 mm |
Outriggers
| Spécifications | Détails |
| Fuel Tank Capacity | 600 L |
| Water Tank Volume | 750 + 750 L |
| Outrigger Spread (Front) | 12110mm |
| Outrigger Spread (Rear) | 14990mm |
Key Features
| Spécifications | Détails |
| Norme d'émission | China VI |
| Maximum road speed | 90km/h |