| Fabricante | Zoomlion Heavy Industry Science & Technology Co., Ltd. |
| Product Model | ZLJ5310GJBHTE |
| Trademark | Zoomlion |
| País de fabricación | China |
Used 2020 Concrete Truck Mixer Zoomlion ZLJ5310GJBHTE
Engine Brand:MC07-34-50
Geometric Capacity:12m³
Water Tank Capacity:400L
Información adicional
| Tipos de equipos |
Usado |
|---|
Especificación
Vehicle Specifications
| Geometric Capacity | ≈ 12 m³ |
| Drum Filling Ratio | 60–65% |
| Drum Rotation Speed (Charging / Discharging) | 0–14 rpm / 0–17 rpm |
| Water Supply System | Air pressure water tank, 400 L |
| Feeding Speed | ≥ 3 m³/min |
| Discharge Speed | ≥ 2 m³/min |
| Discharge Residue Rate | ≤ 0.5% |
| Complete Vehicle Kerb Mass | ≈ 14,000–15,000 kg |
| Maximum Authorized Gross Mass | 31,000 kg |
| Seating Capacity | 2 personas |
| Axle Configuration | 8×4 |
| Brake System | Full air brake with ABS |
| Capacidad del depósito de combustible | 400 L |
| Overall Dimensions (L×W×H) | 10,400 × 2,525 × 3,980 mm |
Descripción
Dirección
Oficina de China
No 905, Edificio de la Sede Económica y Comercial China-África
Dirección No. 77, Tramo Sur de Dongliu Road
Zona de Desarrollo Económico y Tecnológico de Changsha
Changsha, provincia de Hunan, China
Oficina saudí
Distrito de Al Jazirah, Riad 14261, Reino de Arabia Saudí
Teléfono
+86-13507313969 (China)
+966-561208212 (Arabia Saudí)
Correo electrónico
info@colorskyco.com
colorskyco@gmail.com
